Strony

środa, 30 czerwca 2010

FOW. Znaczniki celów.



Tym razem kilka fotek do moich znaczników celów (ang. objective markers), które są wykorzystywane w grze Flames of War. W grze tej wymaga się, żeby każda ze stron walcząca na makiecie, w odpowiedniej jej części(-ach) umieściła znaczniki celów, których zdobycie należy do warunków odniesienia zwycięstwa w poszczególnych scenaruszach/misjach. Oczywiście, jak w każdej grze figurkowej, ważne jest aby takie znaczniki, zresztą jak i cała makieta, były jak najbardziej estetyczne i oczywiście wyjątkowe. Ponieważ większość graczy stosuje markery wyprodukowane przez twórców systemu FOW (firma Battle Front - BF), ja zdecydowałem się urozmaicić zestaw swoich markerów i sięgnąłem do zasobów firmy Kerr&King (link można znaleźć na podstronie z linkami mojego bloga). Wróćmy jednak do tematu. Klikając tu>, można znaleźć galerię zdjęć moich markerów. Wśród nich są zniszczony Sherman (BF), zniszczony niemiecki samolot rozpoznawczy Storch (bocian) - K&K, zniszczony magazyn z pełnymi :-) zapasów beczkami, workami i skrzynkami (K&K), stanowisko ogniowe okopanego po wieżę niemieckiego czołgu Panzerkampfwagen IVG (K&K).
Życzę miłego oglądania.

poniedziałek, 28 czerwca 2010

FOW. Brytyjska kompania piechoty.


Poniżej link do galerii zdjęć brytyjskiej kompanii piechoty przygotowanej do gry Flames of War. Modele wykonane są z metalu i opodstawkowane i pomalowane przeze mnie. Na zdjęciach umieściłem 2 plutony piechoty w mundurach z Normandii, 1 pluton (podwinięte rękawy) z Włoch, 1 pluton saperów (Normandia), pluton moździerzy 3-calowych, dowództwo kompanii (Normandia) w opcji z moździerzami 3-calowymi, dowództwo kompanii (Włochy) i trochę podstawek z czałgistami, które w grze wykorzystuje się do oznaczenia załóg, które porzuciły swoje pojazdy. Do malowania piechoty jako koloru pdstawowego użyłem farbek Humbrol 29 (mundur), Humbrol 72 (oporządzenie), Humbrol 105 (chełmy). Farbki naniosłem na czarny podkład GW (w sprayu). Potem potraktowałem to washem (Vallejo Ink czarny), a na koniec piskową fabką Pactry wykończyłem techniką suchego pędzla. Tam gdzie farbki jest za dużo, wygląda to na zabrudzenie wyschniętym błotem, a tam gdzie jest w sam raz, daje w efekcie rozjaśnienie elementów wypukłych. Podstawki malowałem różnie - brąz w różnych odcieniach i zielona. Na to trawka modelarska a jako krzaki wykorzystałem gąbkę do makiet. Wszystkie farbki poza Humbrolkami to akryle. Miłego oglądania. (galeria zdjęć piechoty). Zobacz także tu > jak ta sama piechota wyglądała przed wykończeniem podstawek.

FOW. Brytyjskie 25. funtówki

Zapraszam do obejrzenia poniższego linku (Zdjęcia baterii). Zobaczycie moje najnowsze dzieło. Zdjęcia przedstawiają baterię brytyjskich haubic 25-funtowych w skali 1:100 przygotowanych do gry Flames of War (FOW). Gra jak i modele zostały opracowane przez firmę Batllefront z Nowej Zelandii. Gra - należy do rodzaju gier bitewnych i jest jedną z najbardziej popularnych gier bitewnych na świecie.
Może teraz trochę o modelach. Haubice i piechota są wykonane z metalu a pojazdy i podstawki pod haubice głównie z żywicy.
Modele pokryłem czarnym podkładem GamesWorkshop (GW) a następnie pojazdy, przodki i haubice pomalowałem farbą w Sprayu oferowaną przez Battlefront (twórca systemu FOW). Do malowania opon użyłem Tank Grey (Vallejo). Podstawki to dobrana w odpowiednich proporcjach mieszanka artystycznych akryli brązowego, białego i czarnego. Technika malowania piechoty została opisana w poście poświęconym kompanii piechoty brytyjskiej. Po naniesieniu kolorów podstawowych naniosłem czarny wash (ink Vallejo) a na koniec suchym pędzlem farbka o kolorze piaskowym Pactry. Całość oceńcie sami.