Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 11 maja 2015

Tereny 6mm Europa

Dziś trochę o terenach w skali 6mm na europejski teatr działań wojennych :). Poniżej kompilacja tego co obecnie posiadam w tej skali. W związku z tym, że moje armie do Mein Panzer, o których więcej można przeczytać pod poniższymi linkami
 
 
w zasadzie można uznać za sprzedane, na sprzedaż chciałbym wystawić także elementy wyposażenia makiety, właśnie w skali 6mm. Jak widać na zdjęciach, nadają się one do terenów europejskich. Do zobrazowania wielkości tych elementów, pomiędzy budynkami ustawiłem modele pojazdów rosyjskich firmy GHQ w skali 6mm (modele te nie wchodzą w skład zestawu). Wśród wyposażenia, które znajdziecie poniżej, są zarówno modele żywiczne Wargamer, metalowe GHQ, żywiczne niepomalowane (nieznanej fimy), oraz wykonane domowym sposobem budynki wiejskie w tym kościół (pierwsze zdjęcie w głębi) oraz z papieru z wzorem mojego pomysłu wydrukowane na drukarce atramentowej (te traktuję jako gratis do pozostałych). Są tu także drzewka, dość ładne, kolejarskie w skali Z (1:220), tak aby maksymalnie pasowały do skali 6mm. Znajduje się tu także paczuszka choinek firmy Heki (75szt.), które także pięknie pasują do skali 6mm. Prawdę mówiąc nad drzewkami liściastymi jeszcze się zastanawiam - choinki zdecydowanie są na zbyciu - ze względu na to, że wciąż dysponuję armiami do Blitzkrieg Commandera na Afrykę Płn. A jak Afryka to i Tunezja, a jak Tunezja to nie sam piasek ;), a i tak zawsze można je wykorzystać do zamodelowania oazy :).
Od razu mi się przypomina piosenka Bajmu "Nie ma wody na pustyni".
Miłego oglądania bo chyba jest co :). Dodam od siebie, że praktycznie w tej skali nie da się w tej chwili w Polsce nic atrakcyjnego i w tej jakości nabyć, niestety. Myślę więc, że jest to gratka dla miłośników skali 6mm.
 

Widok ogólny
 
 
 Budynki papierowe
Most żywiczny
Budynki żywiczne (producent nieznany)
 
 
 Ruina żywiczna i domki metalowe GHQ
 
 
 Chałupy żywiczne Wargamer i domki metalowe GHQ
 
 
 Budynki metalowe GHQ

 Fabryczka żywiczna

Linia okopów własnej roboty
 
Bunkry żywiczne 

 
Drzewka GW 
 
 Roślinność różna - drzewka, żywopłoty, krzaki

 
Choinki Heki 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz