Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 7 listopada 2017

Turniej FoW Macki Wojny

Tak teraz z reporterskiego obowiązku oraz z sympatii kilka słów o turnieju Macki Wojny, który odbył się w Łodzi, 05.11.2017 r.
O turnieju
Turniej został zorganizowany przez Michała i Michała :-), znaczy przez Reksia i Reykiego.
Format turnieju to EW 1550 - jest to prawdopodobny format ETC 2018. Regulamin turnieju i listę uczestników, a także wyniki poszczególnych gier znajdziecie tu.
W szranki stanęło 22 graczy, a podium zajęli:
1. Piotr "Shonsu" Siwek z Warszawy;
2. Jakub "Kubbek" Charmo z Warszawy;
3. Bartosz "Vincus" Smarsz z Poznania.
Ponieważ meta gry w czwartej edycji nie jest jeszcze w 100% ogarnięta interesujące z pewnością będzie zestawienie rozpisek pod względem narodowościowym oraz typu kompanii, co w prawdzie w 4 edycji znaczenia nie ma, ale ze względu na regulamin turnieju już tak. :-)

Narodowość
Piechota
Zmech
Pancerka
Razem
Brytyjczycy
3
1
4
Francuzi
1
1
2
Japończycy
1
1
2
Niemcy
2
1
3
6
Polacy
1
4
5
Rosjanie
1
1
2
Rumuni
1
1
Razem
9
6
7
22

I tu kilka ciekawostek. Mamy tu w miarę równomierne rozłożenie typów kompanii/formacji (piechota/zmech/pancerka) i zdecydowaną dominację formacji Niemieckich (6) i Polskich (5)(!). Zastanawia natomiast zupełny brak Finów, którzy raczej dobrze wypadali dotychczas.
Mamy też kolejną ciekawostkę - dwa miejsca na podium zajęli gracze grający polskim zmechem, żadna z polskich rozpisek nie zajęła miejsca gorszego niż 14. Polskie rozpiski w nowej edycji rządzą? Super!
Zwróćmy także uwagę na niemałą liczbę graczy, którą zgromadził łódzki turniej - 22, w tym:
6 z Warszawy, 6 - Wielkopolska, 4 - Łódzkie, 4 - Kujawsko-Pomorskie, 2 - Gliwice.  Smuci trochę brak kolegów z Wrocławia, Głogowa i Zielonej Góry, którzy są aktywni na grupie FB, a jednak nie dopisali. :-)

Macki Wojny i ja :-)

Teraz kilka słów o moim udziale w turnieju.
Niektórzy wiedzą, że dotychczas w okresie EW byłem aktywny walcząc dzielnie na różnych frontach niemiecką kompanią czołgów lekkich, opis moich osiągnięć podczas walk tą kompanią, oczywiście w 3 edycji FoW, znajdziecie na niniejszym blogu.
Tym razem, zmodyfikowałem trzon moich sił pancernych i w bój poprowadziłem kompanię czołgów czeskich, bazującą na czołgach Pz. 38(t). Rozpiska ta ma znacznie większą zdolność przeciwdziałania czołgom i odporność na ogień przeciwpancerny - tylko 2 pojazdy z pancerzem 0/0/0 (SdKfz. 221/222) i dwa z pancerzem 1/1/1 (Pz. I) i 11 z pancerzem 2/1/1 i większym :-).
Poniżej skład mojej kompanii:
HQ 2xPz. 38(t) E/F;
Pluton czołgów 3xPz. 38(t) B;
Pluton czołgów 3xPz. 38(t) B;
Pluton czołgów 3xPz. IIC (late), 2xPz. I;
Pluton saperów lekkich 1xSMG, 6xRifle;
Pluton rozpoznawczy 1xSdKfz. 221, 1xSdKfz. 222;
Pluton plot 3xSdKfz. 10/5 (2cm);
Wsparcie lotnicze 2xJu-87D "Stuka".
Wszystkie jednostki C/V z wyjątkiem plotek C/T.
Grałem przeciwko polskiemu zmechowi Polewy (przegrana 5:15), niemieckiemu zmechowi Sztula (remis 10:10) i rosyjskiej piechocie MaKaU (remis 10:10). Wyniki nie są porywające, ale w moim przypadku nie odbiegające od normy. Ostatecznie 17 miejsce przy 22 graczach lokuje mnie w okolicach 2/3 stawki. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim przeciwnikom za świetną zabawę - przyznacie, że nasze gry były na prawdę zażarte :-).
Dla osób, których nie było, ewentualnie chciałyby odszukać się w przeszłości, poniżej kilka zdjęć (dosłownie kilka). Niestety, wszystkie moje gry grane były w pełnym wymiarze przyznanego czasu.

Fotorelacja

3 komentarze:

  1. Finowie niestety nie maja czym grać, działa ppanc i plot są tylko w formacjach po 2 sztuki, przypadkowa strata jednego i cała obrona lub atak się sypie.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, a trudno wszystkie je skupić wokół dowódcy kompanii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przyjemnością dowiaduję się o czytam o turniejach systemów, w które nie gram. Jeśli było aż 22 graczy - to super!

    OdpowiedzUsuń