Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 22 lutego 2015

Fotorelacja z turnieju FoW 21.02.2015r. Warszawa

W dniu 21.02.2015 r. w warszawskim Klubie Gier Bitewnych "Dragon" odbył się kolejny turniej w grze bitewnej Flames of War. Tym razem grano w formacie 1250 pkt. na okres późnowojenny (Late War). Turniej zgromadził 28 graczy niemalże z całej Polski. Był to turniej klasy Challenger zaliczany do rozgrywek Polskiej Ligi Flames of War (aktualny ranking, regulamin ligi). Bardzo cieszy fakt pojawieniu sięna turnieju trzech nowych graczy, którzy z entuzjazmem podchodzą do nowego hobby.

Na czym graliśmy? 
Poniżej kilka zdjęć pokazujących wygląd stołów bitewnych. Jak widać były one bardzo urozmaicone - od silnie zurbanizowanych po zupełnie puste (wręcz pustynne) - i stawiały przed graczami i ich rozpiskami nie lada wyzwanie.
Gry były zacięte, gracze na bardzo różnym poziomie, atmosfera jak zwykle fantasyczna. Nie znam oficjalnej liczby poszczególnych armii z podziałem na alianci - oś, ale wydaje mi się, że po wydaniu ostatnich kilku podręczników - szczególnie Remagen Bridge i Nachtjager, a także ukazaniem się kilku nowych list armii na forces.flamesofwar.com a także aplikacji mobilnej Flames of War Digital (na razie tylko na urządzenia Apple) nastąpił powrót do grania Niemcami. 

Przegląd niektórych armii poniżej.In Action
Jak napisałem wcześniej, walki były zacięte, trup słał się gęsto, pojazdy płonęły. Poniżej kilka fotek z przebiegu poszcególnych pojedynków.

 Moja rozpiska i moje gry.

Na turnieju pojawiłem się z kompanią grenadierów pancernych z 362 Dywizji Grenadierów (podrecznik Fortress Italy).
Skład kompanii:
1. HQ (dowódca - Panzerfaust/SMG, zastępca - Panzerfaust/SMG)
2. Pluton grenadierów (Panzerfaust/SMG, 6xMG/Rifle)
3. Pluton grenadierów (Panzerfaust/SMG, 4xMG/Rifle)
4. Pluton czołgów ciężkich (2xTiger I)
5. Pluton ppanc (1xRifle, 3xPaK40)
6. Pluton czołgów szturmowych (3xBrumbar)
7. Lekki pluton rozpoznawczy Herman Goring (SdKfz. 223, 2xSdKfz. 222)Wszystko Confident Veteran, pluton rozpoznawczy dodatkowo Troop Elite (przerzut nieudanego testu morale plutonu).
Założeniem rozpiski była obrona, obrona i... możliwość kontrataku lub wykonania szturmu na inne piechoty. Stąd w rozpisce Brumbary oraz oddział rozpoznawczy. Rozpiska spisała się nieźle. 14 miejsce na 28 zawodników. Fakt, że dwie bitwy grałem z początkującymi graczami. 

Pierwsza bitwa z MMBi jego Polakami z 1 DPanc, scenariusz Breakthrough. Bitwa zakończyła się moim sukcesem, choć nie musiała i koncówka była naprawdę nerwowa. Poniżej kilka zdjęć z pola bitwy. Mimo, że MMB dotarł do znacznika, jego kompania została złamana. Czwarty rzut na morale kompanii dał wynik "1"! Wynik 18:2.
Druga bitwa przeciwko niemieckiemu zmechowi Zamliego - tragedia. Złe rozstawienie. Scenariusz No retreat. Przegrana w drugiej turze. Przegrana 4:16.

Trzecia bitwa przeciwko niemieckiej pancerce. Scenariusz Free for All. Z braku czasu zakończyła się wynikiem 12:8 dla przeciwnika.

Podsumowanie 

Wynik, jak na moje możliwości niezły, być może pójdę w rankingu w górę :). Atmosfera super. Bardzo dziękuję wszystkim przeciwnikom, w tym Zamliemu za łupnia ;). Kubbek - jesteś wielki (to w kwestii organizacji). Do zobaczenia wszystkim, następnym razem.

P.S. Dzięki sponsorom za nagrody - moje poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz