Łączna liczba wyświetleń

sobota, 12 lutego 2011

Modele Plastic Soldier Company

Modele Plastic Soldier Company wykonane według opisu producenta w skali 1/100 stanowić mają alternatywę dla drogich modeli oferowanych przez firmę Battle Front do gry Flames of War. Postanowiłem nabyć te modele i dokonałem zakupu internetowego zestawu Russian T34 76/85 firmy Plastic Soldier Company. Modele są wykonane z twardego plastiku. W zestawie znajdują się wypraski dla pięciu wozów T-34 z dwoma wieżami, które pozwalają na alternatywne wykorzystanie podwozia dla wersji T-34/76 i T-34/85. Nie ma naklejek.
Ocena wyrobu:

Zalety:

Bez nadlewek, dobre spasowanie (trochę nie dochodzi dno i góra wieży wersji 85 z przodu w okolicach jarzma). Dobry plastik. Modele zachowują proporcje - są śliczne. Trudność montażu - dla początkującego (dla dziecka). Lufa 85mm może byc zamontowana jako ruchoma bez kleju.

Wady:

Lufa działa 85 wydaje się zbyt gruba albo lufa 76,2 jest zbyt cienka. Pojazdy nie trzymają skali. Szerokość wozu to 27mm powinno być 30mm. Na wysokości brakuje ok. 1-1,5mm, długość z działem 76mm brakuje 4-5mm. Cena zestawu w WB 16,5GBP + koszty przesyłki 2,48GBP.
Wnioski:

Cena zestawu w stosunku do sugerowanej ceny odpowiedniego zestawu BF atrakcyjna, tym bardziej w stosunku do cen oferowanych w Polsce, ale Odpowiednie zestawy można nabyć jyż za ok. 24 GBP i znajdziemy w ich naklejki oraz magnesy. A więc opłacalność wątpliwa.

Poniżej kilka zdjęć sklejonych modeli. Po pomalowaniu zamieszcę następne i dla porównanie dodam zdjęcia modelu BF. 

4 komentarze:

 1. ile e tym zestawie bylo czolgow?

  OdpowiedzUsuń
 2. W tekscie postu jest napisane, że są wypraski dla pięciu wozów :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Cena zestawu w stosunku do sugerowanej ceny odpowiedniego zestawu BF atrakcyjna, tym bardziej w stosunku do cen oferowanych w Polsce, ale Odpowiednie zestawy można nabyć jyż za ok. 24 GBP i znajdziemy w ich naklejki oraz magnesy"

  Gdzie można kupić zestawy BF za 24 GBP?

  OdpowiedzUsuń
 4. W momencie pisania posta zestawy BF T34 w cenie 24GBP mozna było nabyć na stronie buyforlessonline. Aktualna cena 28,97GBP.

  OdpowiedzUsuń