Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 17 listopada 2019

Panzer III z Battlefrontu

Panzer III, plus Panzer III i jeszcze więcej Panzer III. To kolejny etap mojego projektu Deutsche Afrika Korps do Flames of War. Kilka ostatnich wpisów poświęciłem właśnie temu projektowi.

Dlaczego Panzer III? Jest kilka powodów. Pierwszy z nich to ten,  że spośród wszystkich czołgów niemieckich z drugiej wojny światowej najbardziej mi się podoba właśnie ten czołg, szczególnie w wersji L, z poprawionym opancerzeniem i długością armatą 50 mm L60, nawet bardziej niż mój ukochany Tygrys I. Drugi to taki, że wszystko wskazuje na to, że we Flames of War, na okres średni wojny, nie ma sensu wystawiać drogich punktowo Panzer IV a tym bardziej Tygrysów, a optymalnym wyborem wydaje się właśnie Panzer. III.

Flames of War, wraz z pojawieniem się 4. edycji gry trochę straciło na charakterze. Dotychczas producent wprowadzał do gry historyczne oznaczenia poszczególnych pojazdów, np. Pz. III J, L, M, N. Obecnie mamy Pz. III z krótką lub z długą armatą 50 mm, ze wzmocniony pancerzem lub nie. Są przy tym pewne błędy, ale co tam, to tylko gra.

Dla jasności, na poniższych zdjęciach mamy Panzer III J (z armatą 50mm/L60 - długą), Panzer III L (z armatą 50mm/L60 -długą i wzmocnionym pancerzem) i Panzer III N (z krótką armatą 75 mm).

Wszystkie pojazdy w malowaniu afrykańskim. Osiem z nich to najnowsze plastiki z Battlefrontu, a dwa są żywiczno-metalowe (Panzer III N).

Zapraszam do oglądania. 

Znalezione w sieci

Panzerkampfwagen III Ausf. L

Panzerkampfwagen  III Ausf. N
Panzerkampfwagen III Ausf. J4 komentarze:

 1. Cześć,

  Od kilku lat przeprowadzam wywiadu z blogerami którzy dołączyli do Wrota - polska sieć blogów bitewnych. Teraz mam chciałbym porozmawiać na temat Twojego bloga. Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie na quidamcorvus @ poczta.fm.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejny świetny wpis! Nie mogę się doczekać, aż zobaczę efekt końcowy projektu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, staram się, ale jeszcze trochę zostało.

   Usuń