Łączna liczba wyświetleń

piątek, 20 stycznia 2012

Panzer Lehr Division

Oj będzie się działo :-) . Przystąpiłem do porządkowania moich grenadierów pancernych, których kilka lat temu zakupiłem od Krisa (w tym miejscu pozdrowienia). W ramach bezpośrdniej wymiany handlowej zanabyłem wtedy kompanię grenadierów pancernych z całym inwentażem kilkunastu SdKfz 250 dwóch SdKfz 251, 5 StuG IV, 3 Hummeli, 3 Pum i 3 Brummbarów. Niestety jakosc malowania tych modeli pozostawiała trochę do życzenia (Sorry! Kris). W związku z tym postanowiłem je zmyć w kombinacji Kreta i DOT 3/4. Na razie udało mi się połozyć podkład (efekt na zdjęciu), ale prace trwają. Swoja armię mam zamiar wystawiać jako pododziały Panzer Lehr. Jeśli śledzicie mój blog to zauważyliście na pewno, że moja kompania Panter ma takie śliczne "L" na przodzie kadłuba :-) . W tym miejscu będe zamieszczał kolejne zdjęcia z tego przedsięwzięcia i relacje.

W czarnym podkładzie

Z kolorem bazowym
...i z ekranami

Nałożony drugi kolorZ trzecim kolorem, washem i naklejkami.
Brak jeszcze oznaczeń przynależności do Dywizji Pancernej "Lehr". Konieczny drybrush do rozjaśnienia krawędzi i stłumienia kontrastów.

Już z literkami "L" jak Lehr


Po suchym pędzlu...3 komentarze:

 1. Morze modeli - musiało zajać czasu to malowanie ;)

  Na mój gust ładnie pomalowane, szczególne biorąc pod uwagę ile sztuk było do malowane na raz. Z ciekawości ile to jest punktów w FOWie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć,
   2 plutony pz. IV Lehr to 570pkt., 3 pełne plutony grenadierów pancernych Lehr z wannami to ok. 1000pkt. (na zdjęciach są same wanny ale granadierów też mam), 4 Brummbary to 280pkt., pluton czołgów RC na czterech Stugach i Bogwardach to powyżej 400pkt., więc tak pi razy oko na zdjęciach jest sporo powyżej 2000pkt.

   Usuń
 2. A mnie sie te wanny najbardziej podobaja i to L na przodzie:D
  Wielbicielka:*

  OdpowiedzUsuń