Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 13 października 2019

Turniej jesienny Flames of War


Dawno już nie robiłem wpisu dotyczącego turnieju. Czas to zmienić, tym bardziej, że jest się czym chwalić.

W dniu dzisiejszym, 13.10.2019 r., w warszawskim Klubie Gier Bitewnych "Dragon" odbył się turniej w grze bitewnej Flames of War. Turniej, o którym warto pamiętać, bo zgromadził przy stołach bitewnych 16 graczy. Ostatni raz, taka liczba graczy w Warszawie pojawiła się 10.04.2016 r., tylko że tamten turniej był wyższej klasy a nie lokalnej. Tym bardziej o tym należy wspomiać, że tylko dwóch graczy nie było z Warszawy lub jej okolic. Szczegóły dotyczące regulaminu turnieju można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

Przypomnijmy, że po poważne problemy z FoW zaczęły się w Warszawie po wydaniu przez producenta gry - firmę Battlefront - nowej 4. edycji gry. Dzisiejszy turniej rozegrano w formacie Late War 100 pkt., a na okres Late mamy na razie wydane jedynie trzy podręczniki Fortress Europe, D-Day Americans i D-Day Germans, które nie dają takiego spektrum możliwości jak podręczniki z listami armii do edycji trzeciej tej gry.

Tym bardziej, wysoka frekwencja cieszy.

Czym graliśmy? 

Niemcy - 6
USA - 3
Wielka Brytania - 5
Rosja - 2

Jak widać dominowały rozpiski niemieckie - to wynik pojawienia się dwóch podręczników z tą nacją, oraz stosunkowo wysoko ocenianą przez graczy grywalnością zawartych w nich rozpisek.

Obecność tak wysokiej liczby rozpisek brytyjskich  jest spowodowana znowu dobrą oceną Brytyjczyków, którzy występują na razie jedynie w podręczniku Fortress Europe.

Wyniki poszczególnych rund można znaleźć poniżej.
Turniej został wygrany przez Marcina Telego "Marcinsa". Końcowa tabela turnieju znajduje się poniżej.

Dodajmy, że turniej został rozegrany w ramach ogólnopolskiej Ligi FoW. Zwycięzca warszawskiego turnieju, jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej ligi ogólnopolskiej, a gracz który zajął dziś na podium trzecie miejce, wygrał drugą edycję Warszawskiej Ligi Flames of War. Cieszy też pojawienie się na turnieju starych graczy, pamiętających jeszcze drugą edycję FoW.

Zwycięzcom składam niniejszym serdeczne gratulacje, a przegranym życzę powodzenia w następnych turniejach.

Poniżej, krótka fotorelacja z naszego turnieju.
3 komentarze:

 1. Cześć. Pytanko, jak można.
  Skąd pochodzą makiety domków, których używaliście? Świetnie wyglądają, a szczególnie budynek kościoła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie produkty firmy Battlefront, ale na stołach są też budynki wiejskie Wargamera do Ogniem i Mieczem, Kerr&King i Hovels oraz Tereny do Gier.

   Usuń